Final Fantasy Karakter Tasarımcısı Yoshitaka Amano’dan Post-Apocaliptik Anime: Gibiate

Final Fantasy‘nin ünlü karakter tasarımcısı Yoshitaka Amano, geçtiğimiz hafta katıldığı Anime Expo 2019’da şirketiyle aynı ismi taşıyan Gibiate isimli orijinal bir animenin karakter tasarımlarını yaptığını açıkladı. Animenin konusu ve karakter görselleriyle birlikte bir de tanıtım videosu yayınlandı.

2020’nin yaz aylarında yayınlanması planlanan animenin arka planında Amano’dan başka isimler de görüyoruz elbette. Yaratık tasarımlarınca Naoki Serizawa, müziklerde the Yoshida Brothers ve orijinal hikayede Ryo Aoki çıkıyor karşımıza.

Konusu ise şu şekilde açıklandı; 2030’nın Japonya’sındayız. Gibier denilen bir virüs tüm dünyayı sarmıştır. Virüsü kapanlar yaşlarına, cinsiyetlerine ve ırklarına göre değişen oranlarda ve hızda canavara dönüşmektedir. Edo döneminden bir samuray ve shinobi zamanda yolculuk yaparak 2030’un post-apokaliptik zamanına gelirler ve bu virüse çare bulmak için çalışan doktora yardım etmeye karar verirler. Bir yandan zombivari canavarlarla savaşan ekibimiz bir yandan hayatta kalmaya çalışan diğer insanlara karşı dikkatli olmak zorundadır.

 

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

Stüdyo Trigger Yeni Anime Serisini Duyurdu: Brand New Animal

Sonraki Yazı

Digiturk’te avantajlı üyelik dönemi: Kazandıran Kamu Kampanyası