Neil Gaiman, Allan Heinberg ve David S. Goyer’den “Sandman” dizisi!

Netflix, Neil Gaiman’ın ünlü The Sandman çizgi romanlarını baz alan bir dizinin siparişini verdi.
Allan Heinberg dizinin senaryosunu yazarken, bir yandan da showrunner ve yönetici yapımcı rolünü üstlenecek. Kendisine Gaiman ve David S. Goyer eşlik edecek. İlk bölüm bu üçlünün elinden çıkacak ve dizi Warner Bros. Television tarafından hazırlanacak. Yapımın on bölüm olması yönünde anlaşma sağlanmış görünüyor.

Netflix orijinal dizileri başkan yardımcısı Channing Dungey, “Neil Gaimani David S. Goyer ve Allan Heinberg’le birlikte Gaiman’ın ikonik çizgi romanını televizyona taşıma fırsatı buldukları için çok heyecanlı olduklarını” belirtirken. “Zengin karakter ve hikâyelerinden karmaşık dünyasına kadar, dünya genelindeki hayranların çok sevdiği bu çok katmanlı evrenin derinliklerine dalacak epik bir dizi yaratacağımız için heyecanlıyız” dedi.

The Sandman, uzun varlığı boyunca yaptığı kozmik ve insanı hataları onarmaya çalışan Rüya Kralı Morpheus’dan etkilenen insanlar ve yerlerin hikâyesini anlatıyor.

The Sandman projesiyle Neil Gaiman’ın televizyona uyarlanan eserlerinin sayısı artmış oldu. Starz’ın yakın zamanda izleyiciyle üçüncü sezonunu buluşturduğu American Gods, Amazon’un geçtiğimiz ay yayına soktuğu Good Omens ve Netflix’in dördüncü sezonuyla geri döndürdüğü Lucifer yazarın şu an ekranlarda bulabileceğiniz projeleri.

Sandman’i beyazperdeye taşıyacak birkaç proje de yıllar içerisinde duyulmuştu. Bunların sonuncusunda Joseph Gordon Levitt de projede yer almış ancak daha sonra yaratıma yönelik farklar nedeniyle projeden ayrıldığını duyurmuştu.

Yağmur Mamati

Önceki Yazı

Preacher’ın 4. sezonundan tanıtım ve poster yayınlandı

Sonraki Yazı

The Dark Crystal: Age of Resistance’ın seslendirme kadrosuna yeni isimler katıldı