Netflix, Ultramarine Magmell ve Cannon Busters Animelerini 15 Ağustos’ta Yayınlayacak

Anime ve çizgi dizi yatırımlarını her geçen gün büyüten Netflix, geçtiğimiz hafta Los Angelas’da yapılan Anime Expo 2019 etkinliğine de katıldı. Geçtiğimiz yıl için 30 yeni anime yayınlayacağını duyurmuştu Netflix. Bu yıl için ise plan Anime Expo’da yapılan açıklamaya göre 80 film ve 30 anime şeklinde gelişmiş. Bunun içinde orijinal içeriklerin yanında farklı zamanlarda yayınlanmış animelerin Netflix ailesine katılması da söz konusu elbette.

Etkinliğin son gününe katılan Netflix, Studyo Pierrot‘un 13 bölümlük animesi olan Ultramarine Magmell ve Cannon Busters animelerini 15 Ağustos’ta yayınlayacağını duyurdu.

Çin manga sanatçısı Dainenbyō‘nun Gunjō no Magmell isimli mangasından uyarlama olan Ultramarine Magmell bu yıl Japonya’da 7 Nisan tarihinde  ilk kez yayınlanmıştı. Hayato Date‘in (Naruto, Naruto Shippūden, Saiyuki) yönetmenliğini yaptığı animenin senaristi Chūji Mikasano (Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul √A, Tokyo Ghoul:re) Müziklerini ise Yasuharu Takanashi (Fairy Tail, Naruto Shippūden, Boruto: Naruto Next Generations) yapmış. Konusu ise; Okyanusta aniden oluşan yepyeni bir ada, üzerindeki yeni ve gizemli bitki ve canlı türleriyle, madenleriyle insanlığa yeni keşif olanakları sağlar. Fakat bu keşifler birer birer felaketle sonuçlanınca adaya keşif yapması için gizemli bir yardım görevlisi gönderilir. Hikaye de bu yardım görevlisinin hikayesidir.

Aynı gün yayınlanacak bir diğer yapım olan Cannon Busters ise Manga Entertainment ve Nada Holdings‘in prodüktörlüğünü yaptığı Satelight anime stüdyosunun işi. Thomas Romain (Space Dandy) serinin hem yönetmeni hem de yapımcılarından birisi. Ayrıca Natasha Allegri (Bee & Puppycat), Anne Toole (The Witcher) ve  Nilah Magruder (M.F.K.) ile birlikte yazar ekibinde. Bir de serinin makine tasarımları ona ait. Joe Madureira (Uncanny X-Men) ise karakter tasarımlarından sorumlu. Konusu da kısaca şu şekilde; Kraliyet sınıfından olan tuhaf bakım robotu S.A.M.’in, krallıkta şans eseri karşılaştığı iki arkadaşla maceralarına odaklanıyor. Krallığın kuşatma altında olması, kayıp bir varis de işin içine girince, hem eğlence hem macera dozu yükse bir yapım izlenimi veriyor anime.

Ayrıca Anime Expo 2019’da Netflix’in 2019 içinde yayınlamayı planladığı anime, çizgi film yapımlarından kısa görüntüler de paylaşıldı.

 

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

Yaz Aylarında Mutlaka İzlemeniz Gereken ve Uzak Durmanız Gereken Diziler #1 | Podcast

Sonraki Yazı

Escobar’a özendirmek 7 yıl, Yamaç’a özendirmek paha biçilemez