SDCC | His Dark Materials İlk Uzun Fragman Yayınlandı

Heyecanla beklediğimiz Comic-Con 2019 dün başladı ve yine heyecanla beklediğimiz yapımlardan ilk tanıtımlar geldi.

His Dark Materials The BBC/HBO ortak yapımı. Philip Pullman’nın en çok satanlar listesine girmiş His Dark Materials üçlemesi olarak da bilinen Altın Pusula, Kuzey Işıkları ve Kehribar Dürbünü kitaplarından Altın Pusula’yı referans alıp uyarlanan sekiz bölümlük ilk sezon için ilk fragman yayınlandı. Daha önce teaserının yayınlandığı yapımdan paylaşılan bu uzun fragman fanları oldukça memnun etti.

H salonunda yapılan panelde fragman paylaşılırken James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), Ruth Wilson (Mrs. Coulter) ve yürütücü yönetmen Jane Tranter’da vardı.

Kitapların dine eleştirel bakışta olduğunu ama yapımda bunun olmadığını söyleyen Tranter, “Pullman’ın kitapları inanca ya da kiliseye saldırmıyor, o inancını alet edip insanları kontrol eden, karanlıkta bırakan, özgür düşünmelerini engelleyen sisteme saldırıyor.” şeklinde devam etti. Wilson’un karakteri için “kötülüğün annesi” benzetmesini yaptıktan sonraysa “müthiş bir manipulatör ancak neyi niye yaptığını anlayınca ne kadar kırılgan olduğunu da görüyorsunuz, bu çok korkutucu” sözleriyle Mrs. Coulter karakterini anlattı.

Dizi paralel evrenlerde seyahat edebilen iki çocuğun maceralarına odaklanıyor. Şimdiye kadar yapılmış en büyük bütçeli BBC dizisi olan yapımın henüz ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezon onayı aldığını da belirtelim.

2007 yılında Nicole Kidman ve Daniel Craig “Golden Compass” ismiyle bir uyarlanan filmi olmasına rağmen başarısız gişe hasılatıyla ve kitap hayranlarının hayal kırıklığıyla, başarısız uyarlama olarak nitelendirilmişti. HBO ve BBC’nin daha karanlık ve biraz daha yetişkinler için bir iş çıkardığı paylaşılan bilgiler arasında.

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

La Casa De Papel’de Ankara karakteri olacak mı?

Sonraki Yazı

Years and Years | İnşa ettiğimiz dünya