SDCC | Snowpiercer’dan ilk fotoğraflar ve tanıtım videosu paylaşıldı

2020 bahar aylarında yayınlanacak olan TBS’in Snowpiercer dizisinden ilk görseller Comic-Con 2019’da paylaşıldı. Dün yapılan panele neredeyse tüm ekip katıldı. Entertainment Weekly‘nin Ağustos sayısında yayınlanacak olan fotoğraflar panelde diziyi merakla bekleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Dizi geçtiğimiz yıl TNT’nin yapımcılığında remi olarak duyurulsa da, bir süre sonra kanal değiştirerek TBS’in himayesi altına geçtiğini duyurdu. Daveed Diggs ve Jennifer Connelly‘nin başrolde olduğu dizinin 2013 yılında yayınlanmış ve içinde Chris Evans, Ed Harris, John Hurt  ve Tilda Swinton gibi isimlerin yer aldığı bir de filmi var. Aslında film de tıpkı dizi gibi Le Transperceneige isimli fransız çizgi romandan uyarlama.

Sosyo-politik göndermeleriyle film çok sevilmişti. Dizinin yönetmeni James Hawes  ise “bu politik bir şov değil, fakat haberlerde gördüğünüz bir çok şeye de değininen bir macera anlatıyoruz” diyor. Aynı zamanda Orphan Black’in de ortak yaratıcılarından birisi olan Graeme Manson, Jennifer Connelly’nin canlandırdığı Melanie Cavill karakteri için “o trenin sesi, tüm yolculara duyuru yapabilen tek kişi” diyerek karakterin öneminden bahsediyor.

Donmuş bir dünyada sürekli hareket eden bir trenin içinde kast sistemiyle yaşayan, muhtemelen dünyadaki son insanların hayatta kalma müsadecelesini anlatan post-apokaliptik bilimkurgu dizisi daha ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezon onayı da almıştı.

Diziden paylaşılan ilk tanıtım videosu ise aşağıda:

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

SDCC | The Witcher’ın Fragmanı Yayınlandı

Sonraki Yazı

SDCC | The Walking Dead 10. Sezon Fragmanı