SDCC | The Boys 2. Sezon Onayı Aldı

Comic-Con’un ikinci günündeki panelde yer alan Amazon Prime’ın grotesk kahramanlık dizisi The Boys, önümüzdeki hafta sekiz bölüm birden yayınlanacak. Panele katılan ekip ise dizinin şimdiden ikinci sezon onayı aldığını duyurdu. Panelde ayrıca Aya Cash’ın da (You’re the Worst) ikinci sezonda yer alacağını doğruladı.

Kahramanlık olgusuna farklı bir bakış açısı sunacak olan The Boys, aynı zamanda The Preacher’ın da yaratıcıları olan Garth Ennis’in ve Darick Robertson’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama. Supernatural’in yaratıcısı olan Eric Kripke tarafından geliştirilen dizinin yapımcıları ise Sausage Party’nin da yapımcıları olanSeth Rogen ve Evan Goldberg. Yani hayli güçlü bir ekip var.

Oyuncu kadrosuysa şu isimlerden oluşuyor; Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Jessie T. Usher, Laz Alonso, Chace Crawford, Tomer Capon, Karen Fukuhara ve Elisabeth Shue.

Günümüzden farklı bir sosyal düzendeyiz, süper kahramanların “süper kahramanlık” yaptığı bir evrendeyiz yani. İnsanları kurtarmak ve iyilik yapmak gibi süper güçleriyle süper kahramanlık yapanların dışında bir de yozlaşmış, gücünü kendi çıkarları için kullanan süper kahramanlar da olduğu bir evrendir ama burası. Bu soruna çözüm ise kendilerine “The Boys”en bir grup çılgına kalır. Üstelik süper güçleri bile yoktur. Zaten işi ilginç kılan tam da budur. Süper gücünüz yokken süper güçleri olan insanlara karşı nasıl kazanırsınız?

Çizgi romandan uyarlama olduğu için sosyo-kültürel eleştirinin yanı sıra şiddet ve aksiyon sahneleriyle de dikkat çekiyor yapım. Bu da geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış fragmanı;

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

SDCC | Mayans M.C. 2.Sezon Fragmanı Yayınlandı

Sonraki Yazı

SDCC | Westworld 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı