Sintonia 9 Ağustos’ta Netflix’te başlıyor

Netflix, 9 Ağustos’ta yayınlanacak olan Sintonia için ilk görselleri paylaştı. Bu görseller; şehirde yaşayan “paulistanos” isimli gençlerin funk müzik türüne olan ilgisini gösterirken Nando, Doni ve Rita için müzik ve arkadaşlığın hayatlarında ne kadar önemli olduklarını öne çıkarıyor.
Sintonia, Netflix Orijinal için yapım şirketi Losbragas tarafından hayata geçirildi. Dizinin ilk sezonunda her biri 40 dakikalık altı bölüm olacak. Kondzilla, Guilherme Quintella ve Felipe Braga gibi isimler tarafından yaratılan Sintonia’nın yazar kadrosunda ise Duda Almeida, Thays Berbe ve Guilherme Quintella bulunurken bu yazar ekibinin başında da Pedro Furtado’yı görüyoruz.
Yapımcı kadrosunda Rita Moraes, Felipe Braga ve Alice Braga var. Felipe Braga aynı zamanda yönetici yapımcı görevini de alıyor. Dizinin yönetmenleri ise Johnny Araújo ve Kondzilla.
Sintonia; 3%, O Mecanismo, Samantha!, Super Drags, Coisa Mais Linda gibi diziler barındıran Netflix Brezilya’nın bünyesine katılacak. Ayrıca Netflix, Brezilya tarafında büyümeye şu dizilerle devam edecek: The Chosen One, Invisible Cities, Nobody’s Looking, Brotherhood, Omniscient, Spectros, Futebol, Reality Z ve Boca a Boca.
Sintonia, üç karakterin gözünden Sao Paulo’daki müzik, suç ve din evrenini anlatacak. Bir gecekondu mahallesinde funk müziği, uyuşturucu ticareti ve kilise etkisinin altında birlikte büyüyen Doni, Nando ve Rita dizinin ana karakterleri. Bir noktada çok farklı yollardan gitmiş olmalarına rağmen bu üç yakın arkadaş, hayallerine ulaşmak için birbirlerine güvenmeleri ve destek olmaları gerektiğini fark edecek.
Dizinin yapımcısı Kondrad Dantas(KondZilla), 25 milyar izlenme ve 50 milyon aboneyle dünyanın en büyük üçüncü Youtube kanalının sahibi. KondZilla aynı zamanda bir Youtube kanalı, bir video prodüksiyon şirketi, bir fonografik şirket, bir oyuncu menajerliği şirketini kapsayan büyük bir iletişim holdingine sahip.
Losbragas ise DNA’sında yenilik barındıran, çeşitli platformlar için içerik üretirken orijinal formatları keşfeden modern bir yapım şirketidir. İki yıl üst üste Emmy adayı ve dört yıl üst üste SXSW panelinde katılımcı olan LB; ABD, Avustralya, Arjantin ve İngilitere’de de ortaklara sahip. Yaratıcılık, işbirliği, yeni yetenek ve fikirlere özel erişim yoluyla projeleri için yüksek yerleri hedefleyen şirket yöneticileri, hikaye anlatmak için yeni yöntemler keşfetmenin onları motive eden şey olduğunu söylüyorlar.

Nisan Gürbüz

Önceki Yazı

Stranger Things 3 | Kapıyı 7 santim açık tut

Sonraki Yazı

Stüdyo Trigger Yeni Anime Serisini Duyurdu: Brand New Animal