Yaz Aylarında Mutlaka İzlemeniz Gereken ve Uzak Durmanız Gereken Diziler #1 | Podcast

Alternatif Evren Podcast olarak spotify üzerinde podcastler yapıyoruz. Nedir bu podcast derseniz, hemen açıklama yapayım. Radyonun dijital hali.

Ekip arkadaşlarımız ile haftalık olarak oturup programın temasına göre diziler hakkında konuşup sohbet ediyoruz. İlk sezonumuzu kış aylarında tamamladık. Toplam 18 bölüm yayınladık ve 50bin üzerinde dinlenme yakaladık. Programlarımız ise şöyleydi; Game of Thrones özel, Ajans(Haftalık haber programı), Anime, Süper Kahramanlar Birliği(Marvel & DC) ve Start Butonu(Oyun).

İlk sezonumuzun ardından bir yaz arası verdik. Ancak öyle bir yaz oluyor ki, podcast kaydetmeden duramadık. Yaz aylarına özel bir dizi tavsiye programına başladık. İsmi de “Yazlık Televizyon”. Bu programda yaz aylarında mutlaka izlemeniz gereken ve yanına bile yaklaşmamanız gereken dizileri konuşmaya karar verdik. Ekip arkadaşlarım Salih ve Nisan ile dün ilk programımızı kaydettik. Bu yazıda sizlere programda bahsettiğimiz dizilerden ufak ufak bölümler yazacağım. Ama tavsiyem podcasti dinlemeniz yönünde. Zira biz çok eğlendik. Yer yer gündelik konular konuşup yer yer diziler hakkında sohbet ettik. İki alternatiften dinleyebilirsiniz. Birisi Anchor diğeri de Spotify.

Anchor;

Spotify;

MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN DİZİLER

1- Years and Years (Podcastte 30. dakika 41. saniyeden itibaren)

Sezonun bizim için en beklenmedik sürprizi oldu. BBC ve HBO ortak yapımı. Gelecekte dünya’da neler olabilir sorusu üzerinden şekilleniyor. Siyaset ve ekonomi üzerinden bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Her bölüm birkaç yıl atıyor ve hızlıca dünya gelişmelerini izliyoruz. Black Mirror havası var ama daha gerçekçi. Detaylı bilgi podcast’te :)

2- Stranger Things ( Podcast’te 6. dakikadan itibaren)

Üçüncü sezonu ile yaz aylarına rengarenk bir hava kattı. Indıana’lı gençlerin başından geçenleri konu alan dizimizde yine olağan dışı olaylar yaşandı. 80’lerin harika ruhu ve Stranger Things’in başarılı formülü bir kez daha tuttu ve bu yaz izlemeniz gereken dizilere mutlaka girdi.

3- When They See Us (Podcast’te 49. Dakikadan itibaren)

1995’de Central Park’da işlenen bir cinayetin, tam o sırada parkta gezen siyahilerin üzerine kalmasını anlatan bir gerçek hikaye. Yarı belgesel tadındaki bu diziyi mutlaka izleyin.

4- The Alcàsser Murders ( Podcast’te 51. Dakikadan itibaren)

90’lı yıllarda İspanya’da üç genç kızın öldürülmesini anlatan yarı belgesel tadındaki bir dizi. Suç ve Politika ile harmanlanmış başarılı bir dizi.

UZAK DURMANIZ GEREKEN DİZİLER

1- Euphoria (Podcast’te 20. dakikadan itibaren)

Netflix’in geçlerin yaşadığı sorunları bir uyuşturucu bağımlısı kızın gözünden anlattığı dizi. Uyuşturucu bağımlısı kızın hayatına trans bir bireyin girmesi ile yeniden dünyaya bakışı değişiyor.

2- The Society (Podcast’te 44.45’den itibaren)

Sineklerin tanrısı romanından uyarlandığı iddia edilen dizi. Bir gurup genç bir geziye gidiyor ve şehre döndüklerinde toplum tamamen yok olmuş. Daha sonra bu gençler yeni bir toplum kurmaya çalışıyor.

Listenin devamı haftaya…

Kamil Akar

Önceki Yazı

MTV Video Müzik Ödüllerini bu yıl, Maniscalco sunacak

Sonraki Yazı

Netflix, Ultramarine Magmell ve Cannon Busters Animelerini 15 Ağustos’ta Yayınlayacak