Ağustos’ta yayın hayatına başlayacak 12 yeni dizi

Ağustos’ta dramdan kara komediye kadar birçok türdeki yeni dizi yayın hayatına başlayacak. Kirsten Dunst, George Takei, Lucy Liu ve John Goodman gibi birbirinden ünlü oyuncuların yer alacağı 12 yeni diziyi yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

“No One Saw a Thing” (1 Ağustos, Sundance)
Altı bölümden oluşan No One Saw a Thing, konusunu 10 Temmuz 1981’de yaşanan gerçek bir trajediden alıyor. Bütün kasaba halkının dahil olduğu düşünülen suçlar serisini gösteren dizi, kasabanın tarihini de irdeliyor. 1 Ağustos’ta yayın hayatına başlayan yapım, gerçek hikayede de olduğu gibi Skidmore, Missouri’de geçiyor.

A Black Lady Sketch Show (2 Ağustos, HBO)
Robin Thede, Quinta Brunson, Gabrielle Dennis ve Ashley Nicole Black’in ana karakterleri oluşturduğu dizi, Motown şarkılarından dünyanın sonuna kadar birçok konuyu kapsıyor. Dime Davis diziyi yönetirken, dizinin konuk oyuncuları arasında Angela Bassett, Lena Waithe, Gina Torres, Laverne Cox, David Alan Grier, Yvette Nicole Brown ve Larry Wilmore yer alıyor.

Serengeti (4 Ağustos, Discovery)
Geleneksel doğa belgesellerinden biri olan bu seri, vahşi hayvanların dramatik hayatlarını anlatıyor. Lupita Nyong’o tarafından anlatılan bu altı bölümlük belgeselin ana temasını aslanlar, çitalar, babunlar ve zebralar oluşturuyor.

BH90210 (7 Ağustos, Fox)
1990’lı yılların önde gelen gençlik dizilerinden Beverly Hills, Fox kanalı ile ekranlara geri dönüyor. Dizinin oyuncuları arasında orijinal kadrodan Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Ian Ziering, Brian Austin Green ve Gabrielle Carteris gibi isimler yer alacak. BH90210, 7 Ağustos’ta Fox ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Free Meek (9 Ağustos, Amazon Prime Video)
Amazon‘un beş bölümlük yeni belgesel dizisi Free Meek, 2017 yılında tutuklanan sevilen rapçi Meek Mill’in hikayesini izleyiciye gösteriyor. 9 Ağustos’ta yayınlanacak mini dizi, başarılı sanatçının gözaltı nedenini irdeleyerek ülkedeki ırkçılık sorununa parmak basmayı hedefliyor.

Our Boys (12 Ağustos, HBO)
Gerçek olaylardan esinlenecek Our Boys, üç Yahudi gencin kaçırılıp öldürülmesini ve bu olaylardan hemen sonra öldürülen Filistinli bir gencin cinayetini anlatacak. HBO ve Keshet International arasındaki ortak yapım, 12 Ağustos’ta HBO’da ekranlara gelecek.

The Terror: Infamy” (12 Ağustos, AMC)
The Terror: Infamy, II. Dünya Savaşı’nda geçen bir hikayeyi konu ediniyor ve Japon-Amerikan topluluğuna odaklanıyor. AMC tarafından ekrana taşınan dizinin başrol koltuğunda Derek Mio yer alıyor. George Takei, Kiki Sukezane, Miki Ishikawa, Shingo Usami, ve Naoko Mori kadroda bulunan diğer isimler. Dan Simmons’ın aynı isimli çok satan romanından esinlenen dizinin yapımcılığını Ridley Scott yapıyor.

David Makes Man” (14 Ağustos, OWN)
“Moonlight” ve “High Flying Bird” gibi ünlü yapımların yazarı Tarell Alvin McCraney, David Makes Man ile dizi sektörüne ilk adımını atacak. 14 Ağustos’ta başlayacak dizi, hayatındaki sorunlarla başa çıkabilmek için fantastik dünyalar geliştiren yetenekli bir çocuğun deneyimlerine odaklanıyor. Akili McDowell ve Phylicia Rashad dizinin başrol oyuncularını oluşturuyor.

Why Women Kill” (15 Ağustos, CBS All Access)
Lucy Liu, Ginnifer Goodwin and Kirby Howell-Baptiste’in başrolde yer aldığı yeni dizi, birbirinden farklı üç kadını odağına alacak. Karakterler sırasıyla 1960’larda yaşayan bir ev hanımı, 80’lerde yaşayan bir sosyete üyesi ve 2018’deki bir avukattan oluşacak. Bu üç karakteri birbirine bağlayan nokta ise evliliklerinde ihanete uğramaları olacak. Why Women Kill, kadının toplumdaki rolünün yıllar geçtikçe nasıl farklılaştığını gösterecek olsa da kadınların ihanete verdikleri tepkinin pek de değişmediğine dikkat çekecek.

The Righteous Gemstones” (17 Ağustos, HBO)
HBO’nun komedi türündeki yeni dizisi The Righteous Gemstones, güçlü oyuncu kadrosuyla 17 Ağustos’ta yayın hayatına başlayacak. Oyuncu kadrosunda Danny McBride, Adam Devine ve John Goodman’ı buluşturan dizi, televizyon dünyasının en ünlü ailelerinden biri olan Gemstone ailesine odaklanıyor. Dizi, Lord Jesus Christ ismiyle televizyon üzerinden bağış toplayan bir misyoneri konu ediniyor.

On Becoming a God in Central Florida” (25 Ağustos, Showtime)
Kirsten Dunst’ın başrolünde yer aldığı kara komedi dizisi 90’lı yıllarda geçiyor. On Becoming a God in Central Florida, su parkında çalışan bir işçi olan Krystal Stubbs isimli karakterin hikayesine odaklanıyor. Théodore Pellerin, Beth Ditto, Mel Rodriguez ve Ted Levine gibi isimler dizinin diğer oyuncuları arasında yer alıyor.

Carnival Row” (30 Ağustos, Amazon Prime Video)
Başrollerini Orlando Bloom ve Cara Delevingne’in paylaştığı fantastik Amazon Prime dizisi Carnival Row, 30 Ağustos’ta izleyiciyle buluşacak. Dokuz bölümden oluşacak dizide, Cara Delevingne’i Vignette Stonemoss isimli bir peri olarak, Orlando Bloom’u ise Rycroft Philostrate rolündeki bir dedektifi canlandırırken izleyeceğiz. David Gyasi, Karla Crome, Indira Varma ve Tamzin Merchant dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler.

Duygu Gürbüz

Önceki Yazı

RTÜK’ün internet yönetmeliği ne getiriyor?

Sonraki Yazı

Quan Zhi Gao Shou (The King’s Avatar) | Çinliler Anime Yaparsa…