Aynen Aynen | İlk buluşma, ilk yalanlar

RTÜK’ün internet üzerinden yapılan yayınları inceleyecek oluşu haberleri gündemdeki önemini korurken Games Medya YouTube’da yeni bir dizi yayınlamaya başladı; Aynen Aynen. Yunus Ozan Korkut’un yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosunu Alper Erze yazıyor. İlk bölümü 1 Ağustos’ta yayınlanan dizinin oyuncuları Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu.

Bir ilişkinin evrelerini eğlenceli bir dille anlatan yapımın 3,5 dakikalık ilk bölümünde ilk buluşmada geçen sohbete ve tarafların asıl düşündüklerine odaklanıyoruz.  Burada Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu’nun oyunculuklarının yanı sıra dizinin müziklerini hazırlayan Jingle TV ve Batuhan Fırat’ı da tebrik etmek lazım. Bölüm süresi çok kısa olsa da müziklerle sahne geçişlerini çok daha göz alıcı kılmış.

Aynen Aynen’de Nil ve Emir isimli iki genç insanın ilk buluşmalarına şahitlik ediyoruz. Nil otuz yaşında, daha önce bir kez sözlenip sözlüsünü en yakın arkadaşına kaptırmış, bakımlı ve evlilik hayalleri kuran bir genç hanım. Emir, evliliğe son derece uzak, tanıştığı kadınlarla kısa süreli ilişkiler kuran, genç bir adam. İkisinin bir ortak noktası var; İlk buluşmada kendilerini olduklarından çok başka lanse etmeleri. Zaten dizinin eğlencesi de biraz burada başlıyor.

Çünkü Nil ve Emir’in bulundukları nokta tam olarak ileride yenecek “Sen eskiden böyle değildin” tribinin temelinin atıldığı yer. Her iki taraf da ilk flört dönemlerinde hepimizin yaptığı gibi kendisini karşı tarafa beğendirme hevesinde olduğu için asla hayatında yer almayan şeyleri varmış gibi gösterme çabasında. Nil ve Emir de ilk bölümde tam bu noktadan ilişkiye başlıyorlar. Bir taraf uzun uzun alışveriş yapmayı sevmediğini ve evliliğe sıcak bakmadığını söylerken diğer taraf “evli, mutlu, çocuklu” bir hayata sıcak baktığını, kitap ve kedi sevdiğini söylüyor. Tabii bu sırada bir işin aslını görüyoruz.

Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu’nun uyumunu çok sevdim. Dizinin formatı Bir Kadın, Bir Erkek dizisine benzer olduğu için ister istemez Demet Evgar-Emre Karayel ikilisiyle karşılaştırdım. İlk bölüm için söylemem gerekirse izlerken aynı zevki aldığımı söyleyebilirim. Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu’nun da bu ikili gibi başarılı olacağını düşünüyorum.

Projeyi yaratan Games Yapım’a, senarist Alper Erze’ye, yönetmen Yunus Ozan Korkut’a, Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu’na ve yapımda yer alan tüm çalışanlara tebrikler. Bu yeni formatla umarım sektörde bazı şeylerin değişmesinde rol oynarlar.

Dizinin ilk bölümünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Benim Tatlı Yalanım’ın 9. bölüm fragmanı yayınlandı

Sonraki Yazı

BBC Earth’ten Mavi Gezegen’in gizemli sularına dönüş