Haunting of Hill House Yazarlarından BBC İçin Yeni Korku Dizisi

21 Ağustos Peşembe günü gerçekleştirilen Edinburgh TV festivalinde çıkan haberlerden en önemlilerinden birisi BBC ile ilgiliydi. Netflix’in geçtiğimi sezon en çok ses getiren yapımlarından birisi olan Haunting of Hill House yazarları BBC’ye özel bir korku serisi yazdıklarını duyurdu. Michael ve Paul Clarkson ikiz kardeşler BBC’nin online platformu BBC Three için Red Rose isimli diziyi hayata geçirecek.

Dizi, Eleven Film şirketi ve bir başka Netflix hiti olan Sex Education yapımcısı eOne Entertainment ile ortaklaşa yaratılacak. 8 Bölümden oluşacak hikaye, Boston kasabasında gizemli bir uygulama yükleyen gençlerin başlattığı doğa üstü olayları ve sonrasında tüm şehrin fırtınaya kapılası üzerine gençlerin bu güçlerle savaşmasını konu alacak.

Clarkson kardeşler dizileri hakkında çok heyecanlı. Bu projeye uzun süredir hazırlandıklarını ve fırsatın İngiltere’de karşılarına çıktığını dile getirdiler. Clarkson kardeşlerin BBC ile bağı önümüzdeki günlerde HBO-BBC ortaklığında başlayacak His Dark Materials dizisine danışmanlık yapmasıyla başlamıştı.

Dizinin oyuncuları çok kısa sürede açıklanacak.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Yeni Netflix Komedisi Living With Yourself 18 Ekim’de Başlıyor

Sonraki Yazı

Yeni Netflix Dizisi Cowboy Bebop’ta Julia karakterini Elena Satine Canlandıracak