Mucize Doktor’un ilk tanıtımı yayınlandı

MF Yapım’ın The Good Doctor isimli diziden uyarladığı ve yeni sezonda FOX ekranlarında izleyeceğimiz yeni dizi Mucize Doktor’un ilk tanıtımı yayınlandı. Dizinin uyarlama senaryosunu Pınar Bulut kaleme alırken, yönetmen koltuğunda da Yusuf Pirhasan oturuyor.

Otizm ve Savant Sendromlu* bir cerrahın büyük bir hastanede görev alması ve bu hastanede yaşadıklarına odaklanan dizinin başrolü Taner Ölmez’i izlediğimiz ilk tanıtım oldukça etkileyici. Taner Ölmez’in Ali Vefa isimli özel bir cerrahı canlandırdığı dizide Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hayal Köseoğlu, Bihter Dinçel, Hazal Türesan, Murat Aygen, Fırat Altunmeşe ve Korhan Herduran gibi başarılı isimler yer alıyor. Dizinin Bilecik’te başlayan çekimleri bugünlerde İstanbul’da devam ediyor.

Orijinali Kore yapımı olan dizinin Amerika’da çekilen uyarlamasının başrolünde Bates Motel’deki başarılı performansıyla dikkat çeken Freddie Highmore yer alıyor.

*Savant Sendromu: Beynin hafıza merkezinin sürekli çalışmasına bağlı bir hastalık. Savantların görsel, işitsel ve zihinsel yönden diğer insanlardan çok daha başarılı olduğu biliniyor.

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Premier Lig heyecanı başlıyor

Sonraki Yazı

Kurşun dizisinin kadın başrolü belli oldu