Son yıllara damgasını vuran The Marvelous Mrs. Maisel 3. Sezonu ile Geliyor

Amazon Prime Video platformunun son yıllarda yükselişte olduğunu ve hemen hemen her projesini çok beğendiğimizi sık sık dile getiriyoruz. Örnek vermek gerekirse temmuz ayında yayınlanan The Boys dizisi platformun en beğenilen dizilerinden birisi oldu. The boys henüz ilk haftasında imdb’de 9.0 üzerinde puan aldı. Bunun yanında geçtiğimiz mayıs ayında da Good Omens dizisi böyle bir etki yarattı ve tüm dünyada birden en çok konuşulan dizi oldu. Hatta hakkında hristiyanlar iptal edilsin kampanyaları başlattı.

Amazon’un yükselişi aslında uzun süredir devam ediyor. Mozart in the Jungle, American Gods, Fleabag ve The Man in the High Castle gibi diziler çoğu dönem ödüllere adaylıklar aldı ve kazandı da. Bunların hepsinin yanında bu yazının da konusunu oluşturan çok özel bir dizi daha var: The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel geçtiğimiz iki yıl boyunca adeta tüm ödüllere ambargo koydu. Sadece ödülleri ile değil dizi işlenişi ve konusu ile de ben dahil milyonlarca insanı mest etti. Bu başarılı yapım televizyon serüvenine tam gaz devam ediyor ve bugünlerde üçün sezonu hakkında yavaş yavaş gelişmeler yaşanıyor.

Önce kısacık dizinin konusundan bahsedeceğim, daha sonra afiş, fragman ve başlangıç tarihi bilgilerini vereceğim.

Dizimiz isminden de anlaşılacağı üzere Mrs. Maisel isimli bir hanımefendinin başından geçenleri konu alıyor. 1950’lerin Amerikasında gayet sıradan bir hayat sürdüren Miriam Maisel’ın en büyük amacı kocasının başarılarında onu desteklemek, iyi bir ev hanımı olmak. Aslında bu durum tamamen toplumun cinsetler üzerinde yarattığı beklentilerin sonucu ortaya çıkan bir durum. Miriam eşi ile sorunlar yaşayıp birden terkedilince kendi ayakları üzerinde durmayı ve hayallerini gerçekleştirmeyi kafasına koyuyor. Zorlu toplumsal şartlarda komedyenlik kariyeri yapmaya çalışan Miriam için hayat hiç beklemediği kadar zor ve bir o kadar da eğlenceli bir hal alıyor.

Dizinin böyle resmi bir tanıtımını yaptığıma bakmayın dizi komedi dalında yarışıyor ve tüm ödülleri de komedi kategorisinde elde etti.

İlk iki sezonu Amazon Prime Video’da mevcut. 3. Sezonu ise 6 Kasım 2019 tarihinde yayınlanacak. İlk sezon 8 bölüm, ikinci sezon ise 10 bölüm. Bölümler ise ortalama 40’ar dakika.

Şimdi dizinin 3. sezon fragmanını izleyelim. Diziyi hiç izlemeyenler ise şuradan 1. sezon fragmanına göz atabilirler.

Kişisel tavsiye: Böyle kaliteli ve eğlenceli dönem dizileri her zaman gelmez. Mutlaka şans verin.

Dizinin üçüncü sezonuna ait fragman ise şöyle;

Kamil Akar

Önceki Yazı

Krypton, iptal edildi

Sonraki Yazı

Disney+ Ortak Hesap Kullanımına Son Verecek