Westworld 4. Sezon Onayını Aldı

HBO’nun amiral gemilerinden bir tanesi olan Westworld henüz 3. sezonu yayınlanmadan 4. sezon onayını almayı başardı. Geçtiğimiz aylarda takipçilerini çok heyecanlandıran aşağıdaki fragman yayınlandı. Bu fragmandan sonra özellikle dizi bambaşka bir noktaya gelmiş gözüküyordu. Özellikle Breaking Bad’den tanınan Aaron Paul’un diziye eklenmiş olması da tüm kamuoyunu heyecanlandırmayı başardı. Daha sonra başarılı geçen Comic Con da eklenince kanal diziye yeni sezon başlamadan 4.  sezon onayını da verdi.

 

Dizinin 3. sezonu 2020 yılında yayınlanacak. 4. sezon çekimleri ise 2020’nin sonlarına doğru başlayacak. Tahminlere göre de 4. sezon 2021 ortalarında yayınlanacak. HBO başkanı Casey Bloys konu ile ilgili açıklama yaptı ve yapımcılar Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un şimdiden 4. ve potansiyel 5. sezon için şimdiden hazır olduklarını ve çok güçlü döneceklerini söyledi.

HBO gibi büyük organizasyonlar için artık yeni sezon yayınlanmadan diğer sezon için onay vermek artık alışılmadık bir durum değil. Özellikle Netflix 13 Reasons Why dizisi için bunu sıkça yaptı. Ayrıca ilk orijinal türk dizisi Hakan: Muhafız için de Netflix’ten aynı kararı gördük. HBO’da geçtiğimiz günlerde başlamayan dizileri His Dark Materials için ikinci sezon onayını vermişti.

HBO en büyük dizisi Game of Thrones’a veda ettiği şu dönemde en önemli dizilerinden olan Westworld’e bu kadar büyük önem vermesi beklenen bir sonuçtu. Özellikle Game of Thrones spin-off’ları gelene kadar Westworld kanalın bir numaralı dizisi olacak gibi duruyor.

Westworld’ün Aaron Paul, Lena Waithe ve Vincent Cassel’lı kadrosu ile 3. sezonu 2020 başında yayınlanacak.

Kamil Akar

Önceki Yazı

HBO’nun yeni dizisi His Dark Materials Kadrosu Büyüyor

Sonraki Yazı

Succession 3. Sezon Onayını Aldı