En İyi 10 Netflix Dizisi | Eylül 2019

Netflix ülkemizde en çok kullanılan dijital yayıncı durumunda. Yayınladığı çoğu dizi hit oluyor ve milyonlarca kişiyi peşinden sürüklüyor. Son dönemlerde ise dizi sayısındaki artış kalitedeki azalmaya yol açıyor. Bunun yanında hala çok başarılı diziler yayınlanıyor. Peki en iyi 10 dizi hangisi? Uproxx isimli siteye göre en iyi 10 Netflix dizisi şöyle;

1. BoJack Horseman

5 Sezon – 60 Bölüm
IMDB: 8.6
Netflix’in açık ara en sevilen dizisi BoJack Horseman olmasına rağmen Türkiye’de çok underrated durumunda. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka şans verin.

2. Stranger Things

3 Sezon – 25 Bölüm
IMDB: 8.8
Dünya çapında ne yüksek marka değerine ulaşmış Netflix dizisi Stranger Things. Her sezonu büyük sükse yapıyor ve hayran kitlesi her geçen gün artıyor. Yaptığı reklam anlaşmaları ve yarattığı moda akımı ile hiçbir dizinin yaratmadığı kadar büyük etki yaratıyor.

3. Orange is the New Black

7 Sezon – 91 Bölüm
IMDB: 8.1
İlk orijinal Netflix dizilerinden bir tanesi. Platform adını neredeyse bu diziyle duyurdu diyebiliriz. Bir kitap uyarlaması olmasına rağmen kitabın ötesine geçmeyi başarmış bir dizidir. Geçen ay yayınlanan 7. sezonu ile final yaptı.

4. American Vandal

2 Sezon – 16 Bölüm
IMDB: 8.2
Netflix’in absürt suç komedisi dalında deneyimlediği harika bir proje. İzleyen herkes tarafından tam not alan dizi underrated durumunda.

5. Mindhunter

2 Sezon – 19 Bölüm
IMDB: 8.6
Kişisel olarak en beğendiğim dizilerden bir tanesi Mindhunter. Bana göre de Netflix’in açık ara en başarılı dizisidir. Polisiye ve suç psikolojisini harmanlayıp sürükleyici bir deneyim sunuyor.

6. Russian Doll

1 Sezon – 8 Bölüm
IMDB: 8.0
Natasha Lyonne’un başarılı oyunculuğu sayesinde geçtiğimiz sezon Netflix adına en başarılı iş ortaya çıktı. Sürükleyici hikayesi ve harika oyunculuklar ile yeni bir başarılı Netflix orijinali kazandık

7. Unbreakable Kimmy Schmidt

4 Sezon – 51 Bölüm
IMDB: 7.8
Komedi dalında çok fazla denemesini görmediğimiz platform, ilk yıllarında çok başarılı bir projeye imza attı. Tina Fey imzalı komedi dizisi platformun açık ara en iyi komedi dizisi.

8. Master of None

2 Sezon – 20 Bölüm
IMDB: 8.3
Modern Seinfeld olarak nitelendirdiğimiz bir dizi olan Master of None, günümüz ilişkileri ve sosyal durumları çok eğlenceli bir dil ve mizah yeteneği ile izleyiciye aktarmayı başarıyor. Aziz Ansari’nin ustalık eseri.

9. The Crown

2 Sezon – 20 Bölüm
IMDB: 8.7
Mindhunter ile beraber Netflix’in açık ara en iyi dizisi. İngiliz kraliyet ailesini yeniden popüler hale getiren ve tüm dünyada ses getiren bir proje. 3. sezonu büyük merakla bekleniyor.

10. Sex Education

1 Sezon – 8 Bölüm
IMDB: 8.3
Platform için geçtiğimiz sezonun en büyük kazanımlarından bir tanesi de Sex Education oldu. İsmi ve ilk izlenimlerin aksine çok başarılı bir kurgu ve derin bir anlatıma sahip.

BONUS: Dark

2 Sezon – 18 Bölüm
IMDB: 8.7
Bu listede Dark’ın olmaması esefle kınandı. Ben de bu fikre katılmadan edemedim. Mindfuck dizi denilince akla gelen ilk projelerden olan Dark’ı saymadan olmaz.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Shades of Blue 2. Sezonuyla FoxCrime’da

Sonraki Yazı

The Good Place 4. Sezon İlk Bakış Videosu