Google Friends’in 25. Yıl Dönümü İçin 7 Sürpriz Hazırladı

Televizyon tarihinin açık ara en çok sevilen dizisi Friends’in 25. Yıldönümü yaklaşıyor. Dizinin ilk bölümü 22 Eylül 1994’de yayılandı. İnanması güç ama üzerinden tam 25 yıl geçti. Google’da bu özel günü atlamamış ve Friends’i onurlandıran 7 tane sürpriz hazırlamış. Bu sürprizleri siz de arama yaparak deneyebilirsiniz.

7- The One With the Chick and the Duck
Eğer Chandler Bing araması yaparsanız karakter ile özdeşleşen Ördek ve Tavuk sürprizi ile karşılacaksınız. Arama yaptıktan sonra sağ tarafta Chandler’ın koltuğu gözüküyor. Koltuğa sadece bir defa tıklamanız yeterli olacak.

6- The Smelly Cat Şarkısı
Phoebe Buffay araması yaptığınızda karşımıza Phoebe’nin gitarı çıkıyor ve tıkladığımızda bizi o müthiş şarkı ve bir sürpriz karşılıyor.

5- The Rachel
Rachel Green araması yapar ve karakterin sağdaki panelde çıkan silüetine tıklarsanız 90’larda tüm modayı değiştirmiş Rachel saçı ile karşılaşıyorsunuz

4-PIVOT
Ross Geller araması yaptığımızda ise çok daha farklı bir sürpriz ile karşılaşıyoruz. Arama sonrası sağda çıkan koltuğa bir kaç kez tıklamanız gerekiyor. O ikonik sahneyi google çok iyi uyarlamış.

3-Not just clean. Monica clean.
Temizlik kraliçesi Monica Geller araması yapar ve çıkan ikona tıklarsanız google sizin için ufak bir ekran temizliği yapacak.

2-Joey doesn’t share food!
Joey Tribbiani ile efsaneleşen o ünlü söz de google tarafından unutulmamış. Eğer Joey Tribbiani araması yapar ve pizzaya tıklarsanız karşınıza joey’de klasik bir sekans çıkacak

1-Friends Sözlüğü
Eğer Friends glossary araması yaparsanız, dizi ile özdeşleşmiş eylem ve davranışların sözlüğü ile karşılaşıyorsunuz. Burada pek çok içerik var ve rastgele hepsini inceleyebilirsiniz. Çok eğlenceli bir deneyim olmuş.

Google 22 Eylül’de 25. yılını kutlayacak olan Friends’i böylece anmış oldu. Bu ince detaylar ile diziyi sevenleri de çok memnun edecek gibi gözüküyor.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Emmy Ödül Töreni sadece Digiturk’te

Sonraki Yazı

71. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu