Friends Geri mi Dönüyor?

Yılın her döneminde olduğu gibi yine Friends geri mi dönüyor? haberleri çıkmaya başladı. Ancak bu sefer haberi geçen kuruluş hollywoodreporter.

Friends geçtiğimiz aylarda 25. yıl kutlamaları yapmaya başladı. Google bile Friends 25. yıl kutlamalarına katılıp arama sonuçlarına güzel süprizler ekledi. Şuradaki yazımda bahsetmiştim.

Toplantı Detayları

Habere gelecek olursak, Hollywood Reporter kaynaklarının aktardığına göre, Friends dizinin altı yıldız oyuncusu ve Warner Bros Tv özel bir bölüm için HBO Max ile görüşmelere başlamış. Görüşmeler hala Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer ile dizi yaratıcıları David Crane ve Marta Kauffman ile birlikte devam ediyor. Kaynaklar bu görüşmeye rağmen tarafların anlaşmaya uzak olduğunu da dile getiriyor. Zira bu dönüş için reklam anlaşmaları da çok önemli. Bunlara rağmen eğer anlaşma sağlanırsa bu sefer farklı bir sorun ekibi bekliyor. Çekimlerin yapılabilmesi için altı yıldız oyuncunun da yoğun takvimlerinde aynı döneme boşlukların denk getirilmesi gerekecek. Bu görüşmeler esnasında başarısızlık ve tüm planların boşa gitmesi de hala güçlü ihtimal.

Friends HBO Max toplantısı

HBO Max ve Warner Bros Tv tarafları ise konu ile ilgili yorum yapmayı reddetti.

Friends’in geri döneceği haberleri dizinin şimdiki yayıncısı Netflix’te yeni izleyicilere ulaşmaya başladıktan sonra gelmiş olması da ilginç bir detay. HBO Max Friends’in yayın haklarını yıllık 85 milyon dolar karşılığında beş yıllığına satın aldı. Ocak ayından itibaren Friends’in geçmiş 10 sezonu Netflix’te yer almayacak ve HBO Max’e geçecek. Yapımcılar da bu geçiş olayına bir de 25. yıla özel yeniden birleşme bölümleri eklerse, büyük bir etki yaratacağını düşünüyor. Şu an gerçekleşen toplantıların itici gücü de Netflix’ten HBO Max’e geçiş süreci. THR kaynaklarına göre oyuncular bu konu hakkında çok istekli. Son dönemde çıkan instagram gönderileri de bunu kantılar nitelikte.

Şahsi olarak bu görüşmelerin başarıya ulaşmayacağını düşünenlerdenim. Ancak olumlu veya olumsuz sonucun da 1 ocak’tan önce duyulacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden çok yakın bir tarihte “Friends geri dönüyor” veya “Friends geri dönüşü bir kez daha hayal olarak kaldı” şeklinde haberlere hazırlıklı olun. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Kamil Akar

Önceki Yazı

The Mandalorian | Özel Gösterim | Disney+

Sonraki Yazı

Bir Star Wars Dizisi: The Mandalorian | Konusu | Nasıl İzlenir?