HBO 2020 Dizileri | Yeni Yıl İçin Tanıtım Yayınlandı

HBO 2020 yılında yine süprizlerle dolu. Bildiğiniz üzere dijital yayıncılarla mücadele edebilen tek klasik televizyon HBO oldu. Netflix, Hulu ve Amazon gibi platformlara bugünlerde Apple Tv+ ve Disney+ da eklenince artık izleme alışkanlıkları tamamen değişti diyebiliriz. Geriye kalan klasik kanallardan ise bu dev mücadeleye sadece HBO tutunabildi.

Klasik televizyon döneminin de her zaman en kaliteli işlerini yapmayı başaran kanal, bu dönemde de kalitesinden ödün vermeden yoluna devam ediyor. Dev bütçeli yapımların yanında, alışılmışın dışında komedileri, en popüler gece şovları ve popüler kültüre hitap eden yapımları ile HBO 2020’de de yoluna devam edecek gibi gözüküyor.

Başarılı kanal 2020 yılında yayınlayacağı diziler ve özel programlardan oluşan bir kolay video yayınladı. İsterseniz önce bu videoyu izleyelim, daha bu videoda beni en çok heyecanlandıran yapımlara kısaca bir göz atalım.

Westworld
Westworld

1- Westworld

Tabii ki bu listede açık ara en önemli dizi Westworld. Özellikle Game of Thrones’dan sonra kanalın amiral gemisi oldu ve tüm dikkatler onun üzerine çevrildi. Son yayınlanan şu fragmandan sonra ise beklentiler inanılmaz yükseldi. 2020 yılında ekranlara gelecek yapımın tam tarihi henüz açıklanmadı.

2- The Outsider

The Outsider, Stephen King’in çok satan romanından uyarlanan bir dizi. Dizi, görünüşte basit gibi gözüken genç bir çocuğun cinayetinin araştırılmasıyla başlar. Ancak bilinmeyen bir doğaüstü güç davanın seyrini tamamen değiştirir. Tecrübeli bir polis ve sıra dışı bir araştırmacı bu olaylar zinciri ile birlikte inandıkları her şeyi sorgulamalarına sebep olur.

3- Lovecraft Country

Lovecraft Country, Jordan Peele ve J.J. Abrams’ın yeni projesi. Dizi Matt Ruff’ın 2016 yılında yazılmış romanından bir uyarlama. 1950’li yıllarda kayıp babasını aramaya çıkan bir gencin başından geçenleri konu alıyor. Bu yolculukta Amerika’nın acımasız ırkçılığını ve bir kişinin hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz.

4- The Undoing

Jean Hanff Korelitz’in You Should Have Known isimli romanından uyarlanan dizinin başrolünde Nicole Kidman yer alıyor. Ayrıca Nicole Kidman’ın kocası rolünde ise Hugh Grant yer alacak. Dev kadrosu ile gelen dizi, bir ailenin sorunlarını konu alacak ve mini dizi olacak.

HBO 2020 yılında daha onlarca proje ile geliyor. Bunlardan en çok öne çıkanları ve merak edilenleri listeledik. Onun dışındakiler de süprize açık. Bazı önemli dizler şöyle;

  • The Plot Against America
  • Perry Mason
  • The Third Day
  • I Know This Much Is True
  • Avenue 5
  • Run
  • Industry
  • Betty
  • January 22nd

Son olarak videonun en son sahnesine gözüken His Dark Materials ise 2019 yılında yayınlanmaya başlayacak. Dizi en çok merak edilenlerden bir tanesi ve biz de proje hakkında gelen bilgileri sitemizde sıraladık. Detaylı bilgi için bakınız.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Haftalık Öneriler: Cinayet Süsü, Modern Love | Podcast

Sonraki Yazı

HBO’nun Fenomen Adayı His Dark Materials Yayınlandı