HBO’nun Fenomen Adayı His Dark Materials Yayınlandı

His Dark Materials dizisi dün gece yayınlandı!

Günlük haberleri konuştuğumuz haber programı Ajans yeni sezon ilk bölümü ile yayında. Podcast platformumuza Spotify ve Anchor üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu programda HBO ve BBC ortak yapımı diziden bahsettik. His Dark Materials konusu, reytingleri ve ilk izleyici tepkilerini tartıştık. Bölümü alttaki linkten dinleyebilirsiniz;

His Dark Materials

HBO’nun Game of Thrones sonrasında taşıyıcısı olacağı düşünülen dizi dün gece yayınlandı. BBC – HBO ortak yapımı olan dizi, pazar gecesi BBC’de pazartesi gecesi de HBO’da yayınlandı. Özellikle ilk İngiltere gösteriminden sonra çok ses getirdi ve tüm internet alemi diziyi konuşmaya başladı. Dün gece Amerika’da da açılış yapmasının ardından herkes diziyi izlemiş oldu. İngiltere yayınından sonra ilk reytingler açıklandı ve dizi 7.2 milyon izleyici rakamı ile son 5 yılın en çok izlenen ilk bölümü olarak rekor kırmayı başardı. Podcastte bu konuları ve HBO’nun yeni fenomen dizisi olur mu? sorularına yanıt aramaya çalıştık.

Türkiye’de dizinin yayıncıcı digitürk. Platform diziyi her salı 22:00’da yayınlayacak. Bunun yanında Bein Connect uygulamasında da yayınlanacak ve üyesi ne zaman isterse izleyebilecek.

His Dark Materials ve Dijital Yayıncılık

Bunun yanında dijital yayıncılık her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Netflix’in global çapta milyonlarca izleyiciye ulaşması sektöre hızlıca rakiplerini arttırdı. İlk olarak Hulu ve Amazon büyük rakipler olarak ortaya çıksa da, 2019 ikinci yarısından sonra Apple ve Disney platformları bu pazara hızlıca giriş yaptı ve pastadan kendi paylarını almaya çalışıyor. Apple Tv+ lansmanını 1 Kasım’da yaptı. İlk orijinal dizisi See de bir hayli ses getirmeyi başardı. Bunun yanında Disney+ da 12 Kasım tarihinde lansmanını gerçekleştirecek ve Marvel – Star Wars ikilisi üzerinden pek çok projeye imza atacak. Amazon Prime de Yüzüklerin Efendisi haklarına sahip olması ile birlikte hala pazarda büyük bir gücü olduğu düşünülüyor. Bakalım bundan sonra dijital yayın savaşları nasıl ilerleyecek, yeni aktörler bu sektöre giriş yapmaya devam edecek mi?

Hem dijital yayıncıların gelişini hem de His Dark Materials üzerinden geliştirdiğimiz podcastimizi sizlere sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Günlük haberleri podcast olarak sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Kamil Akar

Önceki Yazı

HBO 2020 Dizileri | Yeni Yıl İçin Tanıtım Yayınlandı

Sonraki Yazı

The End of the F***ing World’ün Yaratıcısından 3. Sezon Açıklaması