Sword Art Online Geleceği Nasıl Tahmin Etti ?

Animenin benim gözümde iyi sanat olmasını sağlayan işlerden biri Sword Art Online. Dizinin konusu kısaca; 2022 yılında ortaya sword art online adlı bir mmorpg çıkıyor ama bu oyunun farklılığı oyunu “gerçekten” oynuyor olmanız. nervegear denen cihazı kafanıza takarak sao dünyasına giriyor ve burada level atlayıp, özellikler kazanarak yolunuza devam ediyorsunuz. tabi bir farklılık var, bu dünyaya adım atanlar oyundan çıkamıyorlar. Oyuncular oyundan çıkabilmek için 100 katlı bir binaya çıkıp her kattaki bossları öldürmesi gerek. 

İzleyen kişilerin yorumlarına bakılırsa 1.sezondan sonra dizi düşüşe geçiyor. Fakat bu dizinin en büyük başarısı bence geleceği tahmin etmesi oldu. Kısa bir süre önce popüler sosyal medya sitesi Facebook yeni bir ürün tanıttı. Facebook Horizon adındaki bu ürün kendi dünyanızı ve oyunlarınızı yaratabileceğiniz, sosyalleşip oyunlar oynayabileceğiniz yada sadece keşfedebileceğiniz bir sanal gerçeklik dünyası sunuyor. 

Facebook Horizon tanıtımda her ne kadar da insanları heyecanlandırsa da komple teorisyenlerinin aklında büyük bir soru bırakıyor. 

Dizideki gibi bir olay yaşanabilir mi ?

Bizce : Hayır

Diziler her ne kadar geleceği bilse de böyle bir olayın yaşanması pek mümkün değil. Sword Art Online gelecekte insanların sanal gerçeklik ile kendi sanal dünyalarında yaşayacaklarını çok güzel bir şekilde anlatmış. Eğer hayla izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneririz.

Batuhan Barutcu

Önceki Yazı

Hafif Şimşek Korkusu | Watchmen 5. Bölüm İncelemesi

Sonraki Yazı

2019 Yılının En İyi 10 Dizisi | Time Dergisi