Kimsenin Bilmediği 5 Mükemmel Dizi

Ana akım medyanın önerdiği dizileri hepimiz çılgınlar gibi izliyoruz. Evet genelde iyi işler de çıkıyor karşımıza. Bunun yanında hala kablolu Amerikan kanallarında onlarca dizi yayınlanıyor ve yeni izleme alışkanlıklarımızdan dolayı kimse bu diziler hakkında konuşmuyor. Sizler için biraz geriye dönük böyle bir liste hazırlamak istedim. Listedeki diziler en iyiden başlayarak sıralanacak.

1. Counterpart

Amerikan kablolu kanalı Starz’ın dizisi olan Counterpart gerçekten kimsenin bilmediği inanılmaz başarılı bir dizi. Counterpart, Soğuk Savaş’tan sonra farklı bir yol izleyen iki paralel Dünya’yı birbirine bağlayan Philip K Dick-esque gözünden anlatılan bir casusluk hikayesidir. Oscar ödüllü JK Simmons’ın başrolündeki dizide Olivia Williams, Nicholas Pinnock and Harry Lloyd gibi isimler yer alıyor. Dizi değerlendirme sitesi olan Rotten Tomatoes’dan %100 puan almayı başarmış. Ayrıca IMDB puanı da 8,1.
Dizi iki sezon ve toplam 20 bölümden oluşuyor..

2. Channel Zero

Syfy kanalının bir dizisi olan Channel Zero bir antoloji serisi. 2016 yılında yayınlandı ve kimse bilmese de izleyenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Dizi 4 sezon olsa da her sezon 6 bölümden oluşuyor. Bunun yanında internetteki efsane hikayelere dayanan konusu nedeniyle büyük ilgi görmeye devam ediyor. Eğer gerilim türünü seviyorsanız sakın kaçırmayın.

3. American Vandal

Netflix’te yayınlandığı için muhtemelen American Vandal dizisini duydunuz. Ancak üzerinde çok konuşulmadığı için izlemediniz. İşte bu büyük bir hata. Bir gizemi çözmeye çalışan gençlerin yaşadıkları hikayeleri hicivli bir şekilde ele alan dizi, çoğu uzmana göre Netflix’in en iyi dizilerinden.

4. High Maintenance 

Karşımızda çok ilginç bir antoloji dizisi var. Her bölüm farklı bir hikaye anlatsa da, o kadar hayatın içinden ve gerçek hikayeler ki, bir solukta bitiyor. Dizi başlangıçta vimeo üzerinden yayınlanan bir web dizisi olsa da HBO yakaladığı ivmeden sonra hemen satın alıyor ve kanalında yayınlamaya başlıyor. Dizi içerisinde bolca uyuşturucu, sex ve alkol barınıdırıyor ve hemen hemen her bölüm sizi gülümsetmeyi başarıyor. IMDB puanı: 8,0

5. The Almighty Johnsons

İskandinav mitolojisinin karakterleri yaşayan insanlar olursa ne olur? Yeni Zelanda yapımı bu inanılmaz komik dizi bunu sorguluyor. Odin, Ullr, Bragi, Hodur ve Baldr gibi tanrıların yaşamlarını izlediğimiz dizi her bölüm müthiş bir deneyim sunuyor. Absürt komedi sevenler mutlaka izlemeli. IMDB puanı: 8,2

Kamil Akar

Önceki Yazı

Atiye | 1. Sezon İncelemesi

Sonraki Yazı

Prefabrik ev almadan önce Karmod’a uğrayın!