Apple Tv+ Orijinal Dizisi Amazing Stories Yayınlandı

Birdizihaber olarak haftalık olarak yaptığımız podcast programları ile sizlere diziler öneriyoruz. Bu hafta da, yeni çıkan dizileri konuştuğumuz programımız şimdi spotify’da yayında. Programımızı buradan dinleyebilirsiniz;

Bu haftanın en önemli konusu Apple Tv+ platformunun yayınladığı Steven Spielberg’in prodüktörlüğünü üstlendiği Amazing Stories isimli dizinin yayınlanması oldu. Black Mirror benzeri her bölüm farklı bir hikayenin anlatıldığı dizide olağanüstü olaylara tanıklık ediyoruz. İlk bölümde zamanda yolculuk konusu işlendi. Dizinin bölümleri her cuma yayınlanacak.

Programda daha sonra 5. sezonu ile geri dönen Better Call Saul konuşuldu. Breaking Bad’in yan dizisi olarak çıksa da zamanla orijinal diziden daha iyi hale gelen diziyi değerlendirdik.

Geçen hafta başlayan ve Amerika’da yaşayan yahudilerin Nazi avuna çıktığı diziyi anlatan Hunters bir diğer dizimiz oldu. Amazon prime’ın orijinal dizisi kullandığı renkller, ortam ve çekimlerle herkesini kendisine hayran bırakmış durumda.

Anime köşemizde ise site yazarlarımızdan Umut Beastar isimi animeyi önerdi. Bu animede Dünya insanların değil hayvanların kontrolünde ve türler arasında yaşanan ırkçılık çarpıcı bir dille anlatılıyor.

Programımızın zamansız diziler köşesinde ise yıllar önce yayınlanmış, dikkatten kaçmış ve mutlaka izlenilmesi gereken dizileri öneriyoruz. Bu haftanın zamansız diziler köşesinde; Black Books, Girlsboss ve The Lost Room önerildi.

Bu konuların detaylarını eğlenceli bir sohbet eşliğinde dinlemek için aşağıdaki play butonuna basmanı yeterli olacaktır.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Westworld 3. Sezonuyla beIN Connect’te

Sonraki Yazı

Karantina Günlükleri: Karantina’da İzlenecek Rehabilitasyon Niteliğinde Dizi ve Film Önerileri