Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Setinden İlk Fotoğraflar Geldi

Amazon‘un yapımcılığını üstlendiği merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar sızdırıldı. Amazon, fotoğrafları hemen kaldırmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekildiği setin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı!

Fotoğrafları detaylıca inceleyen ortadunya.com, uzaktan çekilen bir set fotoğrafı olmasına rağmen çok kayda değer çıkarımlarda bulunabildi. O detaylar ve ipuçlar şöyle:

Dizide kullanılan set sistemi yatay veya dikey olarak boyutlandırmaları değişebilen, modüler ve çok amaçlı bir sistem. Fotoğrafın çekildiği tarihte, setin oldukça yüksek şekilde kurgulandığı dikkatimizi çekiyor.

İlk ipucu, fotoğraflarda gördüğünüz set yapısının hemen yanında yer alan konteynerlere bakarak ulaşıldı. Bu konteynerlerin -standart versiyonlarının- boyutu 2,5 ile 3 metre arasında. Yani Yüzüklerin Efendisi dizisinin sadece bir parçası olan set, tek kelimeyle devasa. Peki, dizi setinin devasa olması ne anlama geliyor? Çekimlerin, aynı Yüzüklerin Efendisi filmlerinde olduğu gibi birebir ya da model versiyonlarında gerçekleşeceği anlamına geliyor! Yani Yüzüklerin Efendisi dizisi, hepimizin hayranı olduğu üçlemede olduğu gibi daha az CGI ve Greenbox içerecek!

Sızdırılan set fotoğraflarının devamında bu detayları çok daha yakından görme imkanı yakalanıyor. Hatta daha da güzeli, dizide yer alacak hikayeye dair bir ipucu da yakalanıyor! Hemen yukarıda yer alan fotoğrafta buz ve karla kaplı bir dağ görüntüsü oluşturulmuş. Fotoğraf açısında yer alan, üst üste yerleştirilmiş konteynerlere ve vince bakacak olursak boyutu 10 metreyi aşkın bir dağ kenarı! Bu görüntü, dizide CGI ve Greenbox içeriklerin çok az olacağını gösterdiği gibi ayrıca dizinin hikayesine dair kuvvetli bir tahmin yürütebilmemizi de sağlıyor.

Dizinin Orta Dünya’nın 2. çağında geçeceği biliniyor. İlk iki bölümü 3 saatlik bir film uzunluğunda olacak dizinin Birinci Çağ’ın temel konularını kesinlikle ele alamayacağını biliyoruz. Ancak basit bir flashback yapılmasını engelleyen bir durum yok. Hayranlar olarak bizim beklentimiz ve umudumuz Helcaraxe Buzulu‘nda ufak bir flashback. Ancak Caradhras, Forochel veya bambaşka bir yer de olabilir!

Emre Can Gökboğa

Önceki Yazı

Erotik Gecelik Modelleri ve Fiyatları İçin Pamuk Tenim!

Sonraki Yazı

Samsung S3 Ekran Fiyatı İçin Telefon Parçası!