Hakkımızda

Merhaba!

Birdizihaber ekibi olarak gündemi takip ederek çağın gereksinimlerini yerine getirmek adına çok çalışıyoruz. Bir twitter girişimi olarak Ocak 2011’de kurulduğumuz günden bu yana bir çok değişim ve evrim geçirdik. Bizi takip edenler mutlaka biliyordur. Ama ben yine de bu süreci anlatacağım. Merak etme ama kesinlikle özet geçeceğim.

Birdizihaber’in amacı; Türkiye’de yabancı dizi izleyip, izlediği şey hakkında yazmayı, okumayı ve bilgi almayı seven kişilere hizmet vermektir. Bu hizmet verme içerisinde; yakın takiplerle bölüm analizi yapmak, bölüm trailer’ları ile güncel dizileri takip etmek, dizi takvimleriyle güncel gelişmelerden haberdar olmak, haber yazılarıyla tüm haberlerden ilk önce haberdar olmak, dizi müzikleriyle detaylara inmek, nostalji yazılarıyla geçmişi yâd etmek mevcut.

Twitter Dönemi;
2011 yılının Türkçe içerik olarak zayıf olantwitter’ına doğdu birdizihaber. “Abi twitter anlık bilginin kaynağı, film haberleri anında sayfama geliyor, güncel haberler anında twitter’da peki niye dizi haberleri yok?” sorusu üzerine “madem yok, biz yapalım” fikri ile doğduk. Böylece yabancı dizilerle ilgili haberleri tweet atarak takipçilere duyurma şeklinde basit bir şekilde ortaya çıktı. İlk Twitter ekibi: Kamil Akar, Umut Can Turan ve Zafer.

Blogspot Dönemi;
Twitter’ın yetersiz geldiği anlar ortaya çıktı. Uzun yazılar ve röportajlar çevirmeye başladık. Böyle olunca dönemin twitter takipçilieri-ki 300 kişi falan- “Bir blog açsanıza” fikrini ortaya attılar. Bunun sonucunda bir yazar alımı duyurusu ile blogspot altyazısında yayın hayatına başladık. ilk adımız da gayet amatörce: dizihbr.blogspot.com

Tabii ki yine takipçilere 5-10 alan adı önerisi sunup “sitemizin adı ne olsun?” diye sorduk ve takipçilerin oyları ile birdizihaber.com seçildi. Yaklaşık bir yıl blogspot altyapısı ile birdizihaber.com yayın hayatına devam etti. Bu süreçte 10 yazar ile büyüdük geliştik ve ilerledik. Bu süreçte ekipte olan sevgili dostlarımızdan bazıları şunlar: Ayça Özbay(hâlâ bizimle), Ali şahinSelman Özçelik, Damla Sertbarut, Damla ÇimenSedef Uslu, Samed Aslan, Hande Bulut, Aytaç Kara ve Elif Can Kıcı. İsmi geçen ve geçmeyen bir çok yazar arkadaşımıza birdizihaber’in bu günlere gelmesindeki katkılarından dolayı kokulu öpücükler yolluyoruz :) iyi ki varsınız.

WordPress dönemi;
Bu amatör ruhla ama büyük eğlence ile geçirdiğimiz süreçten sonra wordpress dönemi başladı. Bu süreçten sonra her şey profesyonelliğe dönüştü. Malum bu dönemde profesyonellik=para. Temasından, hostingine kadar her şeyi ile detaylı olarak uğraşarak çok daha kullanışlı bir dizi haber sunduk sizlere. Bu süreç ise; sade tasarım, analiz-inceleme odaklı içerik ile geçti.
2014 yılında ise tasarımımıza ve içeriğimize daha çok Haber, reyting vb içerikler ekledik. Ancak hiç bir zaman komple yapımızı değiştirmedik. Bu süreçte ise eksiklerimizi tespit ettik.

Şimdi ise yeni bir dönem başlıyor. Her şeyin akıllı olduğu dönemde biz de akıllı Dizi Haber’e geçiş yapıyoruz. Ana sayfamızda istediğiniz içeriğe daha hızlı ulaşabildiğiniz, kalıplarını kırmış bir dizi haber karşınızda. Devre ayak uydurmuş ve eğlenceli içeriklerle dolu, bol bol videolu, kısa kısa haberlerle dolu ve samimi bir dizi haber. Kısacası biz yenilendik.

Peki bahsi geçen bu sürede neler yaptık?

Birdizihaber.com olarak 2 yıllık kısa bir süreçte yaptıklarımız.

 • Multimedya köşemiz ve paralel olarak Youtube kanalımızda dizilerin tanıtım videolarını çevirdik.
 • Ünlü oyuncuların geçmişten günümüze kariyerlerini ve hayatlarını yakından ele aldığımız profil yazıları yazdık.
 • Game of Thrones, Breaking Bad, Sons of Anarchy, Dexter, Fringe, Homeland, Black Mirror gibi dizileri yakından inceledik.
 • Livestream üzerinden canlı yayınlar yaptık, bunların kayıtlarını sizlerle  paylaştık.
 • Ödüllü “Dizi Haber Ödülleri” anketi düzenledik, periyodik anketlerle sizlerin sesi olduk.
 • Ne izlesem diye düşünenlere yardım edip “Tanıtım” yazıları yazdık.
 • Onlarca yabancı kaynaklı röportaj çevirdik.
 • Nazo82ShagrathianPınar Batum, Begüm ÖzdemirEşekherif ve Taşkano gibi Türkiye’de yabancı dizi izleyen kitlenin kahramanları “Altyazı çevirmenleri” ile sohbetler ettik.
 • Hayatımızda önemli rolü olan ve unutamadığımız dizileri andığımız “nostalji“ bölümleri yaptık.
 • Dizi takvimleriGünlük Haberler ve reytingler gibi küçük bölümlerimizle hayatınızı kolaylaştırmaya çalıştık.
 • Yeni Nesil Dizi Takip Sistemi‘ni geliştirerek takip ettiğiniz dizilerin torrent linklerine kadar tüm bilgilerini mail adreslerinize getirdik.

[/vc_column_text][/vc_column]

[/vc_row]